Творчество

 

Догляд за виробами з натурального та штучного волосся
Догляд за виробами з натурального і штучного волосся включає чищення, миття, фарбування, хімічну завивку, стрижку, укладання й оформлення зачіски.
Приступаючи до того чи іншого процесу обробки волосся, треба в першу чергу визначити структуру і якість волосся, а також натуральне воно чи штучне. Це дуже важлива умова, тому що вироби з натурального і штучного волосся обробляються різними способами. Першим етапом будь-якого виду обробки постижерних виробів є розчісування.
Розчісування постижерних виробів. Поплутане волосся заважає виконанню різних операцій. Наприклад, при накручуванні не можна швидко і правильно відокремити прядку від поплутаного волосся, а при фарбуванні - зчесати барвник на кінці волосся. Розчісуючи волосся, домагаються їхнього рівномірного розташування по відношенню й одночасно визначають ступінь рівномірності довжини волосся.
Паралельність волосся - одне з основних вимог при накручуванні на бігуді, коклюшки і т.п. Від правильного напрямку волосся багато в чому залежить кінцевий результат будь-якого виду обробки.
При митті і чищенні постижних виробів переслідують три мети: гігієнічну — видалення будь-якого роду забруднень з волосся і монтюра;
деформаційну — видалення слідів попередньої укладки;
підготовчу — розм'якшення лускатого шару волосся.
Для миття виробів з натурального і штучного волосся використовується
та вода, у якій менше розчинене мінеральних солей, тобто м'яка вода. Особливо рекомендується мити м'якою водою слабке і рідке волосся, а також волосся, ушкоджене в результаті багаторазового впливу на нього хімічних препаратів.
Розрізняють щоденне чищення виробу від пилу і загальне збереження в чистоті: чищення, здійснюване спеціалістом - постижером чи перукарем. Дуже часто необхідно змінити колір волосся, це досягається травленням і фарбуванням.
Травлення застосовується тоді, коли необхідно одержати більш світлі кольори (світлий блондин), що рідше зустрічаються в натуральному виді. Деякого освітлення волосся можна досягти за допомогою звичайного 3% перекису водню. Для цього 3% перекис водню змішується з нашатирним спиртом у співвідношенні: 3 ч. перекису водню, 1 ч. нашатирного спирту.
Фарбуванням волоссю надавалися найрізноманітніші кольори. Раніш фарбування волосся представляло досить складний хімічний процес, так наприклад, чорні кольори виходили за допомогою чорнильних горішків і залізного купоросу, відтінки шатен - пироталловою кислотою з залізним купоросом. В даний час фарбування волосся робиться за допомогою фарбників різноманітних фірм виробників таких як „Schwarzkopf”; „L’oreal”; „Londa”;
„Wella”; „Brelil”;„Bes”;C:EHKO”;та багато інших.
Колір пофарбованого волосся залежить від кількості фарби і від часу, протягом якого волосся офарблюється. Після фарбування волосся ретельно промивається спочатку в мильній, а потім у чистій воді і після просушки надходить у роботу. Для фарбування волосся вживаються і рослинні барвні речовини, як наприклад "хна" (здрібнені в порошок листи чагарнику і "ренг" здрібнені в порошок листи індиго).
Для одержання рудувато-червоних відтінків використовується одна "хна", для темних відтінків - суміш "хна" і "peнга" у різних пропорціях. Деяку зміну відтінків кольору волосся можна одержати змішуванням волосся різних фарб .


Создан 23 июл 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
http://dorofeyeva.io.ua/