Творчество

Тресування, крепе і тамбуровка волосся
Приготовлене волосся закладається в карду, з якої витягається тонкими пучками; чим тонше повинний бути трес, тим менше береться волосків.
Витягнуте волосся своїми голівками закладається між нижньою і середньою нитками так, щоб короткий кінець голівки волосся закривав середню і верхню нитки, виступаючи над ними сантиметра на три. Волосся і нитки під час роботи зажимаються великим і вказівним пальцями лівої руки.

Трес в один оберт.

Перший рух: великий і вказівний пальці правої руки просовують між верхньою і середньою (нитками, захоплюючи голівки закладеного волосся, протягають їх між .нитками вперед, вниз і назад під нижню нитку. При цьому верхня нитка виявляється відкритою, а. середня і нижня закриті волоссям.
Другий рух: пальці знову просовуються між верхньою і середньою нитками і протаскують голівки волосся вперед і догори.
Третій рух: вказівний і великий пальці правої руки просовуються знизу між нитками так, що нижня і верхня нитки виявляються відтягнутими вперед, а середня нитка назад. Голівки волосся протаскуються між нитками вниз, при цьому від волосся відкрита і верхня і нижня нитки, а середня закрита. Після цього, захопивши пальцями лівої руки звисаючі вниз обидва кінці волосся і підтягуючи їх донизу, рухом великого пальця правої руки все плетиво туго збивають ліворуч.
Той же процес у три рахунки руху повторюється спочатку з кожною новою закладеною прядкою волосся.
Плетиво треса в два обороти складається з тих же рухів, але тільки перші два повторюються двічі, після чого випливає третій рух, так називане закріплення волоса. Усього в такий спосіб рахунків руху - п'ять.
Трес у три обороти плететься повторенням перших двох рухів тричі, після чого волосся закріплюється. Усього рахунків руху - сім. Варто вказати ще на один варіант виготовлення треса, при якому голівки волосся відокремлюються, а не висять в одній площині з кінцями волосся.
Щоб одержати такий трес, голівки волосся закладаються в тресбанк не між нижньою і середньою нитками, а між середньою і верхньою нитками; подальше плетиво залишається без змін.
Так виготовляється часто трес у 1-2 обороту для кіс.
Трес в один оберт уживається для другої частини кіс і локонів (5 см. від початку), трес у два обороти - для основної частини кіс, трес у три обороти для перук. Готового треса на перуку йде близько 4 метрів (нашивається на монтюр рядами, що випливають один над іншим на відомій відстані, у залежності від необхідної густоти волосся).
Основою більшості виробів з волосся, виконаних ручним способом, є трес, що представляє собою ряд сплетеного за визначеною системою волосся.
Найбільш розповсюдженими в пастижерній справі є: трес в один оберт — три нитки, трес у два оберти — три нитки.
Трес в один оберт — три нитки іноді називають ще тонким тресом. У виробах з волосся такий трес використовують для виготовлення покришки. Для одержання такого тресу довжиною 1см витрачається 10—15 пучків волосся.
Трес у два оберти — три нитки складає основу більшості виробів з волосся.

Він відрізняється від тресу в один оберт — три нитки меншою густотою і щільністю. Для виготовлення 1см такого тресу потрібно 5—7 пучків волосся.
На міцність тресу впливають два фактори: міцність ниток, що йдуть на його виготовлення, і якість плетіння.
Останнім часом для плетіння тресу стали використовувати синтетичні нитки, що не тільки перевершують по міцності звичайні нитки, але і дуже стійкі до впливу хімічних речовин. Так, при обробці пасма волосся пероксидом водню бавовняні нитки швидко руйнуються, а синтетичні — легко витримують цю обробку
Тамбурування

– безпосереднє закріплення волосся тамбурною петлею способом «вив’язування гачком» на основі виробу.
Для тамбуровки волосся користуються спеціальними гачками від №1 до №5 у залежності від виду виробу, ділянки обробки чи спеціальних вимог. Причому гачок №1 - самий дрібний, а гачок №5 - великий.
Перед тамбуровкою стіл зміцнюють струбцинами на карду чи кардоленту, закладають заздалегідь підготовлене для тамбуровки волосся голівками до себе і накривають його зверху щіткою чи другою кардою. Потім установлюють на столі спеціальну підставку (шарнірний пристрій) і надягають на неї голову форму. На голівці закріплюють монтюр виробу і нахиляють її в зручне для тамбуровки положення. З огляду на, що тамбуровка волосся - дуже тонка операція, що вимагає гарної освітленості робочої зони.
Після проведення підготовчих операцій треба взяти в праву руку гачок відповідного номера. Гачок варто тримати середнім, вказівним і великим пальцями так, щоб кінець ручки лежав на ребрі долоні між вказівним і великим пальцями правої руки. При цьому пальці повинні утримувати ручку гачка приблизно в 1 см. від її підстави. Постижерний гачок тримають так само, як олівець. У вихідному для роботи положенні борідка гачка повинна бути повернена нагору.
Отже, витягши вказівним і великим пальцями правої руки з карди невелику прядку волосся, перегинають її за допомогою пальців лівої руки в 5-7 см. від підстави навпіл, щоб утворилася петелька, і затискають основу петельки вказівним і великим пальцями лівої руки. Потім підводять ліву руку з волосся до робочої зони, а правою рукою просмикують борідку гачка (борідкою нагору) в одну з осередків тюлю, зачіпають з петельки кілька волосків (у залежності від розміру борідки) і, щільно утримуючи основу петельки пальцями лівої руки, борідкою гачка поступово протаскують зачеплені волоски в осередок тюлю. При цьому потрібно стежити за тим, щоб зберегти постійний натяг волосся, інакше вони можуть вискочити з борідки й операцію захоплення прийдеться повторювати. Протягши крізь осередок тюлю захоплену петельку волосся, гачок просмикують далі крізь петельку.
При русі гачка усередину його одночасно розгортають рухом вказівного і великого пальців борідкою на себе й у цьому положенні захоплюють гачком основу просмикнутої прядки. Потім повертають гачок борідкою від себе і вниз, протаскують основу прядки крізь її петельку і різкий рух затягують утворений вузол. У момент затягування вузла кінці волосся, що знаходяться в лівій руці, витягають борідкою гачка і розправляють у необхідному напрямку. При виконанні цих рухів гачком пальці лівої руки повинні міцно утримувати прядку волосся, щоб натяг пасма був постійним, а при протаскуванні волосся гачком почувався необхідний опір. Такими прийомами здійснюється тамбуровка волосся одинарним вузлом.
При тамбуровці волосся подвійним вузлом усі рухи аналогічні перерахованим вище до моменту затягування вузла. Отже, протягши основу прядки крізь її петельку, потрібно не затягувати утворений при цьому вузол, а повторити рух захоплення основи пасма вдруге. Для цього, не знімаючи утвореної петлі зі стрижня гачка просмикують його усередину, зверху утвореної першої петлі, захоплюють основу пасма вдруге. При цьому всі рухи і розвороти гачка борідкою на себе, від себе і вниз аналогічні першому захопленню. Утворений подвійний вузол затягують також різким рухом гачка, при якому з пальців лівої руки висмикують кінці захопленого волосся.
При тамбуровці волосся необхідно стежити, щоб борідкою гачка захоплювався один шар тюлю, а другий (виворітний) залишався вільним. Такими прийомами здійснюється тамбуровка усього волосся.


Крепе

- волосся, заплетене між двома нитками як би в кіску. Крепується волосся для того, щоб зробити його дрібно завитим. Використовується крепе для тамбуровки вус, борід, бакенбард, а також для безпосередньої наклейки рослинності на обличчя.
Крепе виготовляється на особливому верстаті - "тресбанк", що являє собою дошку з двома отворами, куди вставляються дві стійки з кілочками. У стійці з лівої сторони один, у стійці з правої сторони три кілочки.
При плетиві крепе на два крайніх кілочки правої стійки намотується тонка мотузка, а кінці мотузки закріплюються в кілочка ліворуч, у такий спосіб від стійки до стійки натягнуті дві нитки.
Перед тим як виконувати Крепування, волосся або вовну необхідно очистити від бруду, тобто промити і продезинфікувати. Для цього волосся кип’ятять, просушують, розчісують.
Матеріалом для крепе може служити чоловіче волосся, вовна вівці чи кози, а також кінське волосся.
На виготовлення крепе йде вичесане волосся, що сортується по кольорам, розчісується і складається по довжині. Приготовлене волосся укладається на карду і прикривається зверху додатковою кардою, для крепе витягається з карди пучок волосся приблизно з олівець товщиною. Цей пучок накладається між нитками так, що верхній короткий кінець лучка волосся (голівки) накриває верхню нитку, кінці ж волосся проходять під нижньою ниткою. Волосся зажимаєтся великим і вказівним пальцями лівої руки.
Плетиво починається з того, що вказівний і великий пальці правої руки просовуються між витками, захоплюють голівки волосся і протягають їх між нитками, голівки приєднуються до кінців, і весь пучок загинається навколо нижньої нитки рухом назад і догори, після цього правою рукою знову пучок витягається між витками вперед і догори і т.д. Пучок волосся заплітається навколо ниток у виді вісімок.
Коли пучок волосся підходить до кінця, то новий пучок закладається також між нитками і приєднується до залишку попереднього. Заплетені петлі волосся туго збиваються краєм великого пальця вліво.
Сплетене крепе припікають праскою, щоб волосся зберегло завивку, чи (що краще) крепе кип'ятять у воді; після сушіння волосся може надійти у роботу.


Создан 23 июл 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
http://dorofeyeva.io.ua/